Obec Nižná
ObecNižná

1.kolo tenisovej ligy úspešne pre tenistov z Nižnej

f

1. kolo tenisovej ligy odohrali muži z tenisového oddielu TJ Nižná doma proti Čadci. Nižná nastúpila v posilnenej zostave o dvoch skúsených hráčov.

Začiatok zápasov bol poznačený slabým dažďom a celý priebeh stretnutí sa odohral za veľmi nepriaznivého počasia. To však nenarušilo koncentráciu domácich hráčov, ktorí sa dokázali lepšie prispôsobiť nepriaznivému počasiu a celkom hladko Čadcu porazili. K jednotlivým zápasom vo dvojhrách:  Veľmi vyrovnaný zápas, ktorý trval takmer 3 hodiny odohral Róbert Capko proti kvalitnému súperovi. Najviac ho mrzí veľa nevyužitých šancí v druhom sete, kde mohol zápas dotiahnuť do víťazného konca a rozhodnúť tak o celkovom víťazstve Nižnej už po dvojhrách.  Peter Zajac nastúpil na úvod zápasu trochu nervózny z dôvodu začiatku sezóny. Zápas hodnotí pozitívne, aj keď so svojou hrou nie je celkom spokojný, ale verí, že sa to bude postupne zlepšovať. Súpera porazil 6:2, 6:0. Juraj Bača sa v úvode zápasu dlhšie prispôsoboval dažďu, ale zdolal súpera hladko 6:1, 6:0. Po dlhých vyrovnaných výmenách v chladnom počasí, kde nebolo možné veľmi riskovať a hrať víťazné údery, rozhodovala najmä trpezlivosť. Andrej Zimáň taktiež bez problémov porazil svojho súpera 6:1, 6:1, aj keď v úvode zápasu pocítil počiatočnú nervozitu po dlhšej zápasovej absencii. Vo štvorhrách:  Róbert Capko ako vždy obetavý na sieti a Peter Zajac nekompromisný od základnej čiary mierne zdramatizovali druhý set, ale nakoniec ho dotiahli do víťazstva. Osvedčila sa aj štvorhra v novom zložení: Juraj Bača a Andrej Zimáň, ktorí presnou a istou hrou, dopĺňaním sa na sieti nedali súperovi žiadnu šancu s výsledkom 6.1,6:0. Ďalšie kolo bude čakať tenistov z Nižnej, súper z Liptovského Mikuláša.