Menu
Obec Nižná
ObecNižná

Prebieha úprava webových stránok. Ospravedlňte, prosím, prípadné nedostatky.

Prejazd Skorušinou 2018

Prejazd Skorušinou 2018

V nedeľu 4.2. sa uskutočnil 51. ročník lyžiarskeho prechodu Skorušinou, organizovaným naším turistickým klubom, ktorý funguje aj vďaka podpore obce Nižná.

Poväčšine býva o takomto čase prvá väčšia obleva, lenže táto zima je na sneh aj mráz tohto roku akási skúpa a tak je tu obleva každú chvíľu. Oblačníci predpovedali na piatok 20 až 30 cm snehu, no spolu so silným vetrom to zasiahlo len východ. My sme sa museli uspokojiť aspoň s malým popraškom. Nedeľné ráno s -2 °C a vysokou oblačnosťou dávalo nádej na celkom dobrý začiatok. Štart bol vo Vitanovej, kde  sme sa presunuli autobusom a v areáli SKI Vitanová nás vyviezli lanovkou na Vrchdolinky (950m). Výhľady tento krát neboli ideálne, pretože na tatranské končiare sa naťahovala čoraz väčšia oblačnosť.

Spravili sme si spoločné foto a vydali sa na trať. Netrvalo to dlho, keď sa zrazu husto rozsnežilo. Bolo to ako v rozprávke. Konečne pravá zimná idylka! Stopa bola ideálna, ani pomalá , ale ani rýchla.

Vyšli sme na Skorušinu, kde  sme sa občerstvili z vlastných zásob a pokračovali ďalej, pretože nás začali prsty  poriadne oziabať. Keďže s nami bola aj staršia dcéra, dostal som poriadne vyžrať.  „  Je mi zima! Už tu v živote nepôjdem!“ Darmo som sa jej snažil vysvetliť, že v zime býva zima a ešte keď sa prestaneš hýbať. To nie je ako sedieť doma v teple a ťukať prstami do počítača alebo telefónu.

Celkovo sa prechodu zúčastnilo 57 bežkárov. Kto mal chuť, po skončení si mohol zájsť  na výbornú  „Kajanovú“ klobásu, ktorá bola pripravená u Šimánka.

Ja som tento krát  z rodinných dôvodov skončil v Habovke. Keď sme zišli dolu Lánmi, dcéra sa ma opýtala: „ Oci a môžem ísť aj nabudúce?“

A čo Vy, nepridáte sa? Dovidenia priatelia.

Text: L.Capko
Foto: M.Benian, Ľ.Franko

Dátum vloženia: 9. 2. 2018 8:08
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 2. 2018 8:10
Autor: Martin Žuffa

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Pozývame Vás

o

fr

Інформація для yкраїнців

Натисніть, щоб збільшити

f

f

f

Sviatky a výročia

Meniny má Melánia, Vlastibor, Vlastimír, Šárka, Vlastimíra

Zajtra má meniny Diana, Dean, Dejan, Dina, Zian, Dajana, Deana, Kalina, Tabita, Tajana

Aktuálna teplota - Nižná

30.6.2022 00:17

Aktuálna teplota:

17.3 °C

Vlhkosť:

92.7 %

Rosný bod:

16.1 °C

Predpoveď počasia

dnes, streda 29. 6. 2022
zamračené 30 °C 17 °C
štvrtok 30. 6. jasná obloha 32/18 °C
piatok 1. 7. slabý dážď 32/18 °C
sobota 2. 7. slabý dážď 20/13 °C

Upozornenie na monitorovanie


kamery

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 5
DNES: 16
TÝŽDEŇ: 2069
CELKOM: 1241217

Družobné mestá a obce