Navigácia

Obsah

V Nižnej stojí jeden z najväčších adventných vencov na Orave.

Typ: ostatné
dChceme poďakovať, všetkým, ktorý priložili ruku k jeho samotnej realizácii. Chlapom z prevádzky, ktorí starostlivo ukladali každú vetvičku a tak dosiahli obvod venca 36m s priemerom 12m a žienkam z komisie kultúry, ktoré ho pomohli vyzdobiť.

. Stavba tohto nadrozmerného venca sa stala pre Nižnú tradíciou, nakoľko sa pri ňom stretáme v čoraz hojnejšom počte, už po 4 krát a budeme sa môcť hrdo pýšiť tým, že práve Nižná prežíva tento čas presne tak, ako naši  starí otcovia. Pri modlitbe, pri zapálených sviecach. Prajeme si nech sa naša obec stane výnimočnou a patrí medzi obce, kde nesvietia vianočné stromčeky, betlehemy ešte skôr, ako príde ich čas. Nech zapálenie každej sviece pomôže nám dôkladne sa pripraviť na čas vianočný, na deň príchodu Spasiteľa.

Pán farár tento nadrozmerný veniec posvätil, ako aj vence , ktoré si ľudia priniesli na túto slávnosť. Veríme, že tento adventný veniec nám   počas 4 nedieľ bude pripomínať plnosť adventného obdobia. Nech všetky postupne zapálené sviece v nás rozžiaria pokoj a lásku. Preto aj v našich domovoch pri zapaľovaní týchto  sviec, na to myslime. Nech toto adventné posolstvo nás každý deň potešuje. Nech toto adventné posolstvo vždy nanovo usmerňuje a posilňuje náš život, aby adventný kráľ mohol vstúpiť medzi nás.

POŽEHNANÝ ADVENTNÝ ČAS.

Danka Štecová 


Vytvorené: 16. 12. 2019
Posledná aktualizácia: 16. 12. 2019 14:04
Autor: Martin Žuffa