Nastavenie veľkosti písma
+

Tesná prehra pod Urpínom

d

Tento víkend cestovali nižnianski tenisti na ďalší zápas pod Urpín do Banskej Bystrice. Kapitán družstva urobil oproti predošlému zápasu dve zmeny.

Odcestovaného Andreja Zimáňa nahradil Juraj Jakubjak a Róberta Capka šetril na zápasy štvorhier, preto si debut v mužskom tíme prvýkrát vyskúšal aj dorastenec Peter Žák.

V polooblačnom počasí s nepríjemnými nárazmi severozápadného vetra si v úvodných dvojhrách Juraj Machunka výbornou hrou rýchlo poradil so svojim súperom Matúšom Kováčom a zdolal ho presvedčivo 6:2 6:2. Dorastenec Peter Žák zbierajúci skúsenosti hladko podľahol svojmu súperovi Šimonovi Koňarovi 0:2 na sety. Jurajovi Jakubjakovi ušiel úvod prvého setu a prehral ho 3:6. V druhom sete bol zápas vyrovnaný až do stavu 3:3, keď pri Jurajovom podaní využil Jakub Medveď breakball a dotiahol zápas do víťazného konca. Najdlhšie sa na kurte zdržal Juraj Bača s Martinom Patrášom. V úvodnom sete musel Juraj zmazávať náskok 2:4, čo sa mu aj zlepšenou hrou podarilo a vyhral prvý set 6:4. V druhom sete zlomil odpor húževnatého súpera a po viac ako dvoch hodinách zvíťazil 6:4 6:4. Zápas museli teda rozhodnúť štvorhry.

V prvej štvorhre nastúpili prvýkrát spolu Juraj Bača s Jurajom Jakubjakom proti Jakubovi Medveďovi a Samuelovi Lomjanskému. Veľmi kvalitný súper si od úvodu vytvoril tlak aj pohodlný náskok proti našej nezohratej dvojici a vyhral 6:0 6:2. V druhej štvorhre nastúpili Juraj Machunka s Róbertom Capkom proti Martinovi Patrášovi a Šimonovi Koňarovi. Naša dvojica v úvode odskočila súperovi na rozdiel troch gemov a prvý set zvíťazila 6:3. V druhom sete trošku poľavili z koncentrácie, ale zápas dotiahli do víťazného konca a zvíťazili 6:3 6:3. Keďže aj po štvorhrách bol stav nerozhodný 3:3 na body a 6:6 na sety, o víťazovi zápasu rozhodol pomer hier v jednotlivých setoch v prospech Banskej Bystrice 54:47.

Najbližší zápas odohrajú naši tenisti doma 20.6. o 11:00 na kurtoch v Nižnej proti TK Elán Veľký Krtíš, ktorý bol preložený z 13.6.