Obec Nižná
ObecNižná

Florbal Extraliga – Muži napriek prehre prví po základnej časti

d

Muži z Nižnej sa predstavili v predposlednom, 21. kole florbalovej extraligy na „domácej“ pôde v Mútnom (dôvodom je rekonštrukcia haly v Tvrdošíne) proti FK Florko Košice.

Nižná by v prípade víťazstva potvrdila prvenstvo v základnej časti. Takisto by ale potvrdili prvé miesto aj pri zaváhaní druhého celku Tsunami Záhorská Bystrica.

TJ A-FbO Nižná – FK Florko Košice 6:8 (2:1, 1:2, 3:5)

Góly Nižnej: Reguly (Nehila), Dedinský T. (Santer), Medžo (Latka), Medžo (Latka), Belko (Hujo), Nehila (Zemančík)

Brankár Nižnej: Staroň (15 zákrokov)

Vylúčenia: 1:0

Využité vylúčenia: 0:0

Košice v zápase zvolili obzvlášť defenzívnu taktiku, keď od prvej minúty hrali iba na brejkové situácie a vyhadzované lopty. Takáto hra však robila Nižnej problémy, nakoľko sa im v útočnej fáze nedarilo posielať finálne prihrávky cez husto sformovaných hostí. Napriek tomu sa im podarilo v prvej tretine vsietiť dva góly a na začiatku druhej tretiny vypracovať trestné strieľanie, ktoré však Reguly nepremenil. Keď v 13. minúte Medžo zvyšoval na 3:1, zdalo sa, že zápas sa bude vyvíjať v prospech Nižnej. V závere druhej tretiny však Florko v rýchlom slede využilo dve príležitosti a do tretej tretiny sa opäť vstupovalo za nerozhodného stavu.

V nej opäť ako prví išli do vedenia domáci, no potom prišiel nepochopiteľný výpadok a v priebehu 79 sekúnd inkasovali až trikrát a o 7 minút pridali hostia ďalší zásah. Trojgólové manko sa podarilo domácim v záverečnom tlaku zredukovať na rozdiel jedného gólu, hostia však zásahom do prázdnej brány pečatili víťazstvo.

Muži teda podľahli 6:8, no keďže v Košiciach prehral aj druhý celok tabuľky Tsunami, Nižná druhý rok po sebe obsadí prvé miesto po základnej časti.

Ohlasy po zápase:

Michal Uhlík, tréner Nižnej: Proti Florku sme podali priemerný výkon. Súper pozorne bránil a čakal na naše chyby, po ktorých vyrážal do protiútokov. My sme hrali v útoku efektne, no nie efektívne. Napriek prehre máme istotu prvého miesta po základnej časti a môžeme sa sústrediť na výber súpera do prvého kola play-off.

Tomáš Reguly, kapitán Nižnej pre szfb.sk na otázku ohľadom novej haly v Mútnom, kde Nižná odohrá ostatné zápasy: Obe strany mali rovnaké podmienky. Nemáme v povahe vyhovárať sa na okolnosti. Táto situácia v ktorej sa nachádzame je zložitá. Skôr ide o motivačný prvok. Bolo nám jasné, že Košice potrebujú body a my sme v hlavách boli už jednou nohou na prvom mieste. Budeme sa snažiť zobrať to pozitívne a týchto chýb sa vyvarovať. Sme len ľudia a tento šport milujeme. V tom je naša sila a to, že nám nevyšiel zápas je úplne normálne. Blahoželáme súperovi k víťazstvu a ďakujeme divákom za podporu nie veľmi „na oko“ lahodiacemu zápasu.

Najbližší a posledný zápas v základnej časti Nižná odohrá 9.3.2019 o 17:00 proti Fat Pipe Snipers Bratislava v športovej hale Elán v Bratislave.

Zostava Nižnej: Matúš Staroň - Tomáš Šroba, Lukáš Laštík, Patrik Bachan, Marián Mačňák, Erik Hujo, Stanislav Belko - Tomáš Reguly (kapitán), Samuel Zemančík, Peter Nehila - Martin Latka, Peter Čuporák, Matúš Medžo - Timotej Dedinský, Martin Drozd, Martin Santer – Michal Matlák

Organizačný tím: Michal Uhlík (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva)

4

Do play-off postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺžení alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.