Florbal Extraliga – Muži doviezli z Bratislavy 3 body

f

Dňa 26.01.2019 pokračovala svojím 17. kolom mužská extraliga. Klub TJ A-FbO Nižná vycestoval do Bratislavy, kde sa stretol s bratislavským celkom ŠK LIDO Prírodovedec.

ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná 6:11 (0:4, 4:3, 2:4)

Góly Nižnej: Bachan (Reguly), Latka (Čuporák), Medžo (Latka), Čuporák (Latka),  Nehila (Reguly), Medžo (Hujo), Bachan (Zemančík), Reguly (Hujo), Reguly (Medžo), Reguly (Nehila), Medžo

Brankár Nižnej: Staroň (21 zákrokov)

Vylúčenia: 2:0

Využité vylúčenia: 0:2

V zápase, ktorý začínal v netradičnom čase 11:30 sa očakával vyrovnaný priebeh, nakoľko proti sebe nastupovali tímy na prvom (Nižná) a treťom mieste (Lido). Opak bol však pravdou, hostia z Nižnej vstúpili do zápasu výborne, keď súpera takmer k ničomu nepúšťali a z množstva šancí, ktoré si vypracovali, dokázali premeniť až 4 na góly. Po prvej tretine bol teda stav 0:4 a na konci sa tento rozdiel ukázal ako kľúčový.

Domáci síce zapli v druhej tretine na vyššie obrátky, no z otvorenej hry, ktorá plynula z vysokého napádania, ťažili prevažne hostia. V polovici druhej tretiny bol stav už 6:1. Napádanie Lida však nakoniec malo aspoň gólový úspech, keď po tlaku donútili obrancov Nižnej ku stratám a dokázali tieto chyby potrestať.

V tretej tretine sa tempo hry postupne znižovalo, Nižná si bránila náskok a z veľkého počtu brejkov dokázala skórovať ešte 4 krát. Hostia v záverečnej minúte skúsili hrať bez brankára, ku gólu im to však nepomohlo. Reguly a Medžo sa v zápase blysli hattrickom.

Ohlasy po zápase:

Michal Uhlík, tréner Nižnej: Úvod bol z našej strany vynikajúci a rýchlo sme išli do vedenia. Hra sa však postupne vyrovnala a v druhej tretine diktoval tempo súper. Nám pomohli dve vylúčenia domácich, ktoré sme potrestali gólmi.  V tretej časti muselo Lido otvoriť hru. Naši útočníci tak mali viac priestoru a postupne pridávali góly.

Matúš Medžo, útočník Nižnej a strelec hattricku: Na zápas sme boli dobre nabudení, nakoľko sme vedeli, že ide o súboj tretieho s prvým a nechceli sme stratiť vedúce postavenie v tabuľke. Začiatok zápasu nám vyšiel skvele, keď sme strelili štyri rýchle góly a súper zostal zaskočený. Mrzieť nás môžu niektoré zbytočné inkasované góly, ale myslím si, že zápas sme mali počas celého priebehu pevne v rukách a žiadnu drámu sme nepripustili.

Najbližší zápas Nižná odohrá až v sobotu 9.2.2019 o 14:00 proti FBC Mikuláš Prešov na domácej pôde v MŠH Tvrdošín.

Zostava Nižnej: Matúš Staroň, Adam Kaššák, Stanislav Belko, Martin Santer, Tomáš Šroba, Martin Latka, Michal Matlák, Matúš Medžo, Patrik Bachan, Lukáš Laštík, Samuel Zemančík, Peter Nehila, Erik Hujo, Peter Čuporák, Marián Mačňák, Tomáš Reguly (kapitán), Timotej Dedinský a Martin Drozd. Organizačný tím: Michal Uhlík (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva)

0

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺžení alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.