Navigácia

Obsah

Extraligoví florbalisti obsadili druhé miesto po základnej časti. Playoff už v sobotu

Typ: ostatné
V sobotu 26.2.2022 odohrala Nižná posledné kolo v základnej časti mužskej florbalovej betRing extraligy. Na domácej palubovke v Tvrdošíne privítala 1.FBC Florbal Trenčín, lídra celej súťaže.

Pozornou obranou a efektívnym zakončením dokázala Nižná favorita dokonale zaskočiť a zvíťazila 7:5. Výhrou sa tak vyhupla na 2.miesto v extraligovej tabuľke. Playoff extraligy sa začne už tento víkend, Nižná privíta v Tvrdošíne LIDO Bratislava najprv v sobotu 12.3. o 18:00 a následne v nedeľu 13.3. o 14:00. Všetci fanúšikovia sú vítaní, pripravené budú tlieskače a takisto bude k dispozícii aj bufet s občerstvením. Príďte podporiť Nižnú v playoff po dlhých 3 rokoch.

 

FBK Nižná - 1.FBC Florbal Trenčín 7:5 (3:0,1:1,3:4)

Za Nižnú sa presadili: Latka (Reguly), Nákačka, Reguly (Medžo), Medžo (Reguly), Nákačka, Reguly (Latka), Zemančík (Belko)

 

Ohlasy po zápase pre SZFB:

Timotej Čuporák (hráč FBK Nižná): „Dnešný zápas bol celkom emotívny a zlomili sme to v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 3:0. V tretej sme sa potrápili, kde sme dostali rýchle tri góly. Myslím si, že nás podržal hlavne Kubo Kepšta, ktorý bol vynikajúci v bráne. Čo nás tak udržalo boli bloky a obetavosť tímu, že sme to nevzdávali a srdcom sme to vyhrali.“

 

Patrik Bachan (tréner FBK Nižná): „Za mňa jedno nádherné florbalové divadlo. To dotiahnutie čo súper predviedol – klobúk dole. Právom mu patrí prvá priečka po základnej časti. Ja som strašne rád, že sme to dokázali zvládnuť a že sme sa v takomto zápase vybičovali k najlepšiemu výkonu. Už sa tešíme na play-off.“

 

Fotky nafotil Jozef Lepáček.

 

Tabuľka extraligy po základnej časti:

Tabuľka


Vytvorené: 9. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 9. 3. 2022 10:17
Autor: Martin Žuffa