Obec Nižná
ObecNižná

Tenisový oddiel Nižná postúpil do 2. ligy v rámci Stredoslovenského regiónu

d

Posledné kolo odohrala Nižná doma proti Žiline. Práve v tomto kole sa rozhodovalo o postupe do 2. ligy v rámci Stredoslovenského regiónu medzi Nižnou a Žilinou.

Žilina nič nepodcenila a došla v plnej zostave a sile až s ôsmimi hráčmi, no ani napriek tomu sa jej nepodarilo Nižnú poraziť. K jednotlivým zápasom vo dvojhrách:  Odcestovaného Roba Capka zastúpil Tomáš Babinský, ktorý statočne potrápil súpera, avšak nepodarilo sa mu veľmi kvalitného hráča poraziť. Najväčší problém robilo Tomášovi súperove vynikajúce liftované podanie, ktoré ho vyháňalo príliš von z kurtu. Podľa slov Petra Zajaca bol jeho súper trocha nervóznejší, dosť kazil, čo mu uľahčilo priebeh zápasu a vyhral tak 6:3, 6:0. Juraj Bača si ľahko poradil so súperom v prvom sete 6:0, čo sa však zmenilo v druhom sete, kedy sa súperovi začalo oveľa viac dariť, ale domáci hráč odolnou psychikou podržal zápas na svojej strane, dovolil výborne sa pohybujúcemu mladému Žilinčanovi uhrať len tri hry a dotiahol tak zápas do víťazného konca. Andrej Zimáň odohral fyzicky náročný zápas proti výborne disponovanému Žilinčanovi s podobným menom ako najlepší tenista súčasnosti, a síce „Federič“. Najdlhšia sobotňajšia dvojhra za búrlivého povzbudzovania Nižňancov a Žilinčanov skončila nakoniec v prospech nášho tenistu. Po dvojhrách bol stav 3:1 pre Nižnú a o postupe sa išlo ďalej rozhodnúť vo štvorhrách. Vo štvorhrách: V prvej štvorhre odohrali Juraj Bača s Andrejom Zimáňom náročný zápas, v ktorom ani svalové kŕče Juraja a celková únava Andreja počas zápasu neprekazili víťazstvo Nižnianských tenistov. Bolo už rozhodnuté, ale na vedľajšom kurte sa odohrávala ešte napínavejšia štvorhra, tentokrát v zložení Peter Zajac a Marián Babinský, ktorí dokázali otočiť zápas v druhom sete víťazným tiebreakom 7:6 a dotiahnuť víťazstvo v supertiebreaku 10:6. Kapitán Žiliny skonštatoval, že Nižná zaslúžene vyhrala a postupuje tak do druhej ligy. Predseda tenisového oddielu Nižná Juraj Bača poďakoval všetkým hráčom za vzornú reprezentáciu obce Nižná a zodpovedný prístup vo všetkých zápasoch.

Juraj Bača/ Andrej Zimáň – Peter Uherčík / Michal Gavlák: 6:3, 6:4

Peter Zajac/ Marián Babinský – Matej Federič / Andrej Sipták: 4:6, 7:6, supertiebreak: 10:6

Dátum vloženia: 10. 6. 2019 12:15
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 6. 2019 12:16
Autor: Martin Žuffa