Obec Nižná
ObecNižná

Nižná potvrdila rolu favorita proti Kysuckému Novému Mestu

d

Ďalšie kolo 3. ligy odohrala Nižná doma proti Kysuckému Novému Mestu. Konečne sa zápasy odohrali za priaznivého slnečného počasia, čo určite vyhovovalo všetkým tenistom.

K jednotlivým zápasom vo dvojhrách:  Na kurte č.2. sa proti sebe postavili nasadené jednotky Róbert Capko a rebríčkovo oveľa vyššie postavený Boris Drexler. Robo vstúpil do zápasu proti silnému súperovi bez rešpektu. Hra bola v prvom sete veľmi vyrovnaná, ale v dôležitých momentoch mal súper aj veľa šťastia, keď až sedemkrát zahral cez pásku siete. Set za stavu 6:6 sa rozhodoval v skrátenej hre tiebreaku, ktorý lepšie zvládol Boris Drexler a úvodný set vyhral 7:6. V druhom sete nášmu tenistovi nevychádzala dĺžka úderov od základnej čiary, ktorú kysucký tenista využil a vyhral druhý set 6:1 a celý zápas 2:0. Robo po zápase skonštatoval, že hoci to nebol z jeho strany najlepší tenis, s výkonom bol spokojný a súper dnes vyhral zaslúžene. Kvality Petra Zajaca súper v zápase veľmi nepreveril. Výsledok hovorí za všetko, 6:0, 6:0 pre nášho tenistu. Juraj Bača si taktiež veľmi ľahko poradil so slabším súperom s výsledkom 6:0, 6:0. Nižnianský tenista si dovolil uštedriť 6x tzv. eso, nespočetné množstvo  víťazných úderov, pričom súper mal za celý zápas nárok len na 3 fiftíny. Odcestovaného Andreja Zimáňa zastúpil Róbert Hujo. Trošku nervóznejší vstup vystriedal veľmi kvalitný snaživý výkon nášho hráča v druhom sete. Škoda, že sa mu to nepodarilo udržať v treťom sete, v ktorom ešte len 17 ročný behavý Kysučan vyhral 6:3. Po dvojhrách bol stav vyrovnaný 2:2. Vo štvorhrách: Na štvorhry nastúpili naši tenisti v pozmenených zostavách oproti minulým kolám. Róbert Capko s Tomášom Babinským, ktorí za necelú polhodinku zmietli z kurtu Kysuckú dvojicu 6:0,6:0, keď im dovolili uhrať len šesť fiftínov za celý zápas. V prvej nasadenej štvorhre si rovnako dobre počínali Juraj Bača s Petrom Zajacom a vyhrali taktiež presvedčivo 6:1, 6:2. Ďalšie kolo sa uskutoční v Dubnici nad Váhom, ktoré bude oveľa náročnejšie, preto je dôležité, aby Nižná nastúpila v plnej sile.