Obec Nižná
ObecNižná

Majstrovstvá Slovenska v triatlone.

f

V sobotu 22. augusta usporiadal Klub plaveckých športov NEREUS Žilina, v okolí vodného diela Žilina, Majstrovstvá Slovenska v triatlone.

Preteky boli usporiadané pre širokú verejnosť, všetky vekové a výkonnostné kategórie. Podujatia sa zúčastnilo takmer 400 pretekárov. Pretekalo sa na nasledovných tratiach: krátky triatlon -  plávanie 1,5km, cyklistika 40km beh 10 km, šprint triatlon – plávanie 0,75km, cyklistika 20 km, beh 5 km a super šprint triatlon – plávanie 0,2km, cyklistika 7 km, beh 1 km.

Preteky prebiehali  vo veľmi náročných poveternostných podmienkach.  Teplota vody bola síce príjemná 22,5 stupňa a tak sa plávalo bez neoprénov. No cyklistická a bežecká časť pretekov prebiehala v 32 stupňovej horúčave a pretekári dostali poriadne zabrať.

Na tomto podujatí hájili farby ŠK ORAVAMAN Peter ŠTEVÁNA, Peter OLEJÁR a Eugen SCHELING. Tí sa vo svojich vekových kategóriách umiestnili nasledovne: krátky triatlon - Eugen SCHELING 9. miesto vo svojej vekovej kategórii, šprint triatlon - Peter ŠTEVÁNA 1. miesto vo svojej vekovej kategórii a Peter OLEJÁR - 3. miesto vo svojej vekovej kategórii.

Farby klubu na tomto podujatí hájil ako technický delegát i Daniel Paľa, ten bol na toto podujatie delegovaný Slovenskou triatlonovou úniou.

Zúčastneným pretekárom ďakujeme za reprezentáciu klubu a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.