Obec Nižná
ObecNižná

Florbal Extraliga – Nižná neuspela v Trenčíne

f

Mužský kolektív TJ A-FbO Nižná sa v sobotu, 16.2.2019, predstavil v 19.kole mužskej extraligy na pôde 8. tímu v tabuľke – Florbalového klubu AS Trenčín.

Florbalový klub AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná 8:5 (3:2, 1:3, 4:0)

Góly Nižnej: Reguly (Laštík), Nehila (Zemančík), Nehila (Hujo), Latka (Medžo), Nehila (Reguly)

Brankár Nižnej: Staroň (29 zákrokov)

Vylúčenia: 2:2

Využité vylúčenia: 1:0

Trenčania v závere prestupového obdobia ohlásili viacero posíl a po minulotýždňovom zdolaní majstra Tsunami Záhorská Bystrica sa očakával vyrovnaný zápas. Prví šli do vedenia hostia, ktorí využili zaváhanie hosťujúcej obrany po strate hokejky jedného z obrancov. V ôsmej minúte sa v oslabení presadil Reguly, Trenčín však ešte túto presilovku dokázal využiť a znovu sa tak dostať do vedenia. Nižná o pár minút nepremenila nariadené trestné strieľanie. Do konca tretiny oba tímy pridali ešte po jednom zásahu a teda tretina končila stavom 3:2.

V druhej tretine Nižná zlepšila herný prejav, čo sa odzrkadlilo na väčšom počte šancí. Paradoxne ale náskok zvýšili po góle Trenčania. Následne tréner Uhlík stiahol hru na dve formácie a tento ťah sa ukázal ako správny, keď Nižná v rozmedzí siedmych minút strelila 3 góly a otočila skóre vo svoj prospech.

V tretej tretine hra postupne naberala vyššie obrátky. Bojovalo sa o centimetre priestoru, brankári výbornými zákrokmi držali svoje tímy. Zlom prišiel v 14. minúte, keď rozhodca vzájomne vylúčil hráčov z oboch tímov a hralo sa v počte 4 na 4. Trenčania túto situáciu perfektne využili, keď za 12 sekúnd strelili dva góly a o minútu po individuálnej chybe pridali ďalší. Nižná v závere skúsila hru bez brankára, ale ťažili z nej opäť iba hostia, ktorí do prázdnej brány strelili ôsmy gól.

Ohlasy po zápase:

Michal Uhlík, tréner Nižnej: Zápas s Trenčínom nám vôbec nevyšiel. Na rozohrávke sme boli pomalí a nedostávali sme sa do dostatočného množstva šancí. Súper nás prevýšil aj v osobných súbojoch, ktoré sme vyhrávali iba sporadicky. Aj keď sme v druhej tretine dokázali otočiť z 4:2 na 4:5, v tretej tretine sme pri vzájomnom vylúčení a následnej hre 4 na 4 inkasovali dva góly. Od toho momentu sme sa rozpadli a nevytvorili si tlak.

Najbližší zápas Nižná odohrá 23.2.2019 o 16:50 proti Tsunami Záhorská Bystrica v športovej hale ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave, kde sa pravdepodobne rozhodne o víťazovi základnej časti.

Zostava Nižnej: Matúš Staroň - Patrik Bachan, Erik Hujo, Tomáš Šroba, Lukáš Laštík, Marián Mačňák, Michal Matlák - Tomáš Reguly (kapitán), Samuel Zemančík, Peter Nehila - Martin Latka, Peter Čuporák, Matúš Medžo - Timotej Dedinský, Martin Drozd, Stanislav Belko

Organizačný tím: Michal Uhlík (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva)

2

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺžení alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.