Obec Nižná
ObecNižná

Florbal Extraliga – Muži vstúpili do play-off víťazne

f

Muži z florbalového TJ A-FbO Nižná vstúpili počas uplynulého víkendu do štvrťfinále mužskej florbalovej extraligy. Za súpera si vybrali bratislavský celok ŠK Lido Prírodovedec.

TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec 7:3 (4:0, 2:3, 1:0)

Góly Nižnej: Latka (Bachan), Latka (Čuporák), Nehila (Joščák), Reguly (Nehila), Reguly (Nehila), Medžo, Paulikovič - vlastný

Brankár Nižnej: Staroň (12 zákrokov)

Vylúčenia: 2:3

Využité vylúčenia: 0:0

Nižnej vyšiel vstup do zápasu perfektne, keď sa jej už v 10. minúte podarilo vyhrávať 3:0 a hostia tak boli donútení vymeniť brankára. Do konca prvej tretiny pridali domáci ešte jeden zásah.

V druhej tretine sa hra trochu vyrovnala, hostia sa snažili o nahadzované lopty pred bránu a následne dorážky. Z takýchto akcií padli do nižnianskej brány dva góly, jeden padol po nezablokovanej strele od mantinelu. Na konci tretiny mali hostia výhodu trestného strieľania, ktorú ale nevyužili.

V tretej tretine Nižná hlavne kontrolovala výsledok a snažila sa súpera nepúšťať do šancí, čo sa jej aj podarilo a pripísala si prvý bod v sérii hranej na tri víťazstvá.

TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec 6:5 (1:0, 4:1, 1:4)

Góly Nižnej: Medžo (Laštík), Reguly (Nehila), Zemančík (Joščák), Medžo (Latka), Reguly (Latka), Reguly

Brankár Nižnej: Staroň (11 zákrokov)

Vylúčenia: 0:2

Využité vylúčenia: 1:0

V druhom zápase si už hostia dali pozor na úvod zápasu a pozorne bránili. V prvej tretine sa tak podarilo presadiť iba Medžovi.

V druhej tretine sa domáci viac rozbehli a šance, ktoré si vypracovali, dokázali premeniť až na 4 góly. Už sa zdalo, že sa opäť zrodí jednoznačný výsledok, no v závere zápasu Lido zabralo a uspokojenej Nižnej dalo 4 góly. Našťastie to ale na výhru domácim stačilo, no Lido dalo jasný signál, že pri ďalšej odvete to Nižňanci nebudú mať ľahké.

Ďalší štvrťfinálový zápas sa odohrá v sobotu – 23.3.2019 v hale Elán v Bratislave o 14:00.

Zostava Nižnej: Matúš Staroň, Jakub Kepšta – Erik Hujo, Lukáš Laštík, Marián Mačňák, Stanislav Belko, Martin Joščák, Patrik Bachan - Tomáš Reguly (kapitán), Samuel Zemančík, Peter Nehila - Martin Latka, Peter Čuporák, Matúš Medžo - Timotej Dedinský, Martin Drozd, Martin Santer

Organizačný tím: Michal Uhlík (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva)